Lasteaiad soovitavad lapsed streigi ajal koju jätta.

(http://uudised.err.ee/index.php?06246949)
27.02.2012 21:07
Kelli Seiton
Õpetajate streigis osalevad ka lastaedade õpetajad, kes streigivad valdavalt ühe päeva. Ühtegi last hommikul ukse taha ei jäeta, kuid lasteaiad soovitavad vanematel streigi ajal lastega siiski koju jääda.

Kui paljud lasteaiad märtsis streigivad, seda Eesti Haridustöötajate liit esmaspäeval öelda ei osanud, ent Tallinna piirkonna juhi Evi Veesaare sõnul on viimasel ajal lisandunud enim just streikida kavatsevaid lasteaedu. Tallinna Pääsusilma lasteaias streigib järgmisel kolmapäeval 55-st töötajast 37, vahendas “Aktuaalne kaamera”.
Pääsusilma lasteaia õpetaja Evelyn Neudorf ütles, et seal moodustatakse tõenäoliselt ühendatud rühmad, kuhu vanemad saavad oma lapsi tuua.
Seda, mis konkreetses lasteaias streigipäeval toimub ning kas ja kuidas lapsi hoitakse, otsustab iga lasteaed ise.

Eesti Lasteaednike Liidu juhatuse liige Marju Reinvart märkis, et lasteaia tööd saab streigi ajal korraldada mitut moodi. “Koostöös hoolekogu ja lastevanematega on võimalik, et direktor võimaldab ruumi, kus hoida lapsi nendel päevadel ja lapsevanemad leiavad enda hulgast need, kes tulevad lapsi hoidma. Veel on ka see võimalus, et kohaliku omavalitsuse töötajad lähevad lastaeda tööle. On ka seda kuulda olnud,” ütles Reinvart.

Lapsevanemad on streigi poolt ning suurt probleemi lastega koju jäämises ei näe.

Lasteaedade õpetajad soovivad streigiga saada kooliõpetajatega võrdset üleriigilist palga alammäära ja 56 puhkepäeva.

Toimetas Sven Randlaid

Videoklipp aadressil: http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=46290